Příspěvky na tábory v roce 2023

Nejen letní aktivity pro děti jsou finančně velmi zatěžující a není ostudou, když rodina využije nejrůznějších zvýhodnění, pokud to jde. Jak je to s příspěvky v roce 2023 u zdravotních pojišťoven a kdo další ho může poskytnou vám zkusíme shrnout v následujícím přípěvku.

Zdravotní pojišťovny

Některé zdravotní pojišťovny nabízejí příspěvky na letní dětské tábory přímo nebo v různých programech. Dokument, kam my potvrdíme účast dítěte na táboře, najdete na stránkách pojišťovny nebo na jejich pobočkách. Nám ho dejte při příjezdu s ostatními dokumenty, při odjezdu dítěte z tábora Vám ho vyplněné vrátíme a vy ho můžete pojišťovně odevzdat.

Dejte si pozor na termín odevzdání vyplněné žádosti o příspěvek pro pojišťovnu. Nejčastěji se jedná o termín odevzdání do jednoho měsíce od skočení tábora.

Příspěvky pojišťoven na letní dětské tábory v roce 2023

Příspěvek zaměstnavatele

Někteří zaměstnavatelé nabízejí mezi dalšími benefity i uhrazení tábora pro děti v rámci cafeterií (např. BenefitPlus) nebo finančním příspěvkem – v tom případě se určitě zeptejte, zda máte na příspěvek nárok, byla by škoda toho nevyužít.

Pokud budete chtít vystavit fakturu na zaměstnavatele nebo na poskytovatele zaměstnanecké cafeterie, určitě nám o tom dejte vědět v přihlášce nebo mailem.

Příspěvek obce

Některé obce poskytují příspěvek na pohybové aktivity pro děti. Většinou takové informace najdete na jejich webu, ale nejlepší je si tam během května přímo zavolat a zjistit aktuální situaci. Třeba v roce 2021 Praha 5 poskytovala příspěvek ve výši 1.000Kč.

Sociální obor

Na letní tabor lze získat příspěvek rovněž prostřednictvím sociálních dávek mimořádné okamžité pomoci v hmotné nouzi. Tato dávka je určená pro rodiny v hmotné nouzi. Žádost se podává na příslušném úřadu práce a její schválení je plně v kompetenci úředníků. Stát proplácí v odůvodněných případech celé náklady na dětský tábor.

Doubravské slevy

Pokud táborník vezme na tábor sourozence nebo kamaráda, oba získají slevu 500Kč. Stejně tak pokud už s námi táborník na táboře byl. A když táborník zůstane na další turnus získá slevu 1.000Kč. Lze tak ušetřit až 5.000Kč.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *