O nás

Jsme parta mladých lidí – táborníků, kteří se před mnoha a mnoha lety, seznámili právě na táboře Doubrava. Jezdili jsme na Doubravu jako děti, následně někteří jako praktikanti, abychom se tam v dospělosti opět sešli v pozici vedoucích. Tábor tak jak jsme ho znali skočil a tak jsme v roce 2014 začali pracovat na jeho obnově – konkrétně LDT Doubrava III. běh. Tehdy nám na tábor přijelo 35 dětí…

V prvním roce jsme měli zdaleka největší zastoupení v řadách nejmladších táborníků, i proto jsme zvolili jako táborové téma Z pohádky do pohádky. V roce 2015 byly táborníci starší, doprovázení spolužáky ze školy, takže jsme se rozhodli pro téma Tajný národ Sorfonů, kteří byli spřátelení se všemi čtyřmi elementy.

V roce 2016 jme uspořádali celotáborovou hru Divoký Západ a jelikož s námi od roku 2017 jezdí i dospívající děti, zaměřili jsme se na skautské téma a uspořádali Kurz přežití. Podle našich zkušeností si právě tohle zaměření užívají ti nejmladší z nás stejně jako starší, nebo vedoucí. To byl taky důvod, proč jsme v tomto tématu, s názvem Survivor – Kdo přežije?, od roku 2018 pokračovali i pod záštitou CK Topinka. 

Téma se snažíme každý rok posouvat stále výš, aby si s námi užili a zažili něco nového i naši dlouholetí táborníci. 

Naše spolupráce tak s CK Topinka rokem 2020 skončila a my tak získali spoustu nových možností, ale ještě víc nové celoroční práce… Rok 2021 byl dalším startem něčeho nového a velkého. Založili jsme spolek a tábor si pořádáme sami. Díky tomu nejsme v nadneseném slova smyslu limitováni, program je pestřejší, tábor levnější a rodinnější. Máme sice mnohem více práce, ale nás to pořád baví! Opět pořádáme vyzkoušené a oblíbené kmenové klání Survivor.

V roce 2022 jsme obnovili I. běh LDT Doubrava!

V tomto turnusu jsme uspořádali dva tábory současně – Můj první tábor a Aktivně pohybový tábor. Jeden je pro nejmenší táborníky plný pohádek a prvního dobrodružství bez rodičů, druhý pro ty, kteří mají rádi pohyb a nebojí se výzev.

 V dalším termínu jsme také uspořádali i původní III. běh opět na oblíbené téma Survivor.

Se začátkem sezóny 2023 obnovujeme i II. běh LDT Doubrava a konečně pořadí běhů začíná dávat smysl. Za těch 10 let už nám vyrostlo pár táborníků do rolí praktikantů i vedoucích a tak přenecháváme téma Survivor novému běhu. Však už si to zažili ze strany dětí a tak nejlépe vědí, jak hru hrát a jak ji ještě vylepšit. Původní III. běh tak po pěti letech mění celotáborovou hru na Harry Potter a Doubrava tak zažívá svůj první týden plný čar a kouzel. Zároveň ořádáme i I. běh, a tak už je možné strávit na Doubravě celkem tři prázdninové týdny.

Je tu 11. sezóna a rok 2024 a my opět spouštíme tři běhy jako v předchozím roce, ale II. běh obohacujeme ještě o English Summer Camp pro táborníky od 8 do 17 let. Kromě tradičního SURVIVORU se v tomto termínu na Doubravě také střetnou táborníci z různých koutů světa a formou nejrůznějších her si zlepší angličtinu a dost možná si najdou zahraniční kamarády!