II. běh – SURVIVOR

Na odlehlém místě, uprostřed zbývajících lesů Vysočiny se koná kmenové klání. Každý kmen se svým šátkem a vlajkou hraje o přežití a sbírá imunity v nejrůznějších soutěžích. Hra umí zaskočit i toho nejzkušenějšího táborníka. Nikdy si nemůžeš být stoprocentně jist svojí přítomností v kmeni. Myslíš si, že jsi v něčem nej nebo naopak ne? Pojeď to s námi zjistit, hra Survivor tě jistě překvapí!

Klasický tábor pro děti od 5 do 17 lets celotáborovou hrou na motivy legendární televizní soutěže Survivor nebo Robinsonův ostrov. Soutěž plná strategie i dobrodružství, kterou si každoročně užívají i ti nejmenší.

Doprava na tábor je individuální.

Táborné činí 5.900Kč

  • Sleva 500Kč pro táborníka, který s námi už byl
  • Sleva 500Kč pro sourozence/kamarády
  • Sleva 1.000Kč pokud zůstaneš na další běh

Příklad: Jedu podruhé, chci jet na všechny tři běhy a na všechny pojedu s bráchou. Sleva tedy bude 5000kč (3x500 + 3x500 + 2x1000)

Tábor možná může zaplatit Váš zaměstnavetel sám nebo v rámci ''benefit kreditů''. V tomto případě nám to napište do přihlášky, ať máme správně fakturační údaje. Nekteré pojišťovny na tábor přispívají, rádi Vám po táboře vystavíme potvrzení o pobotu. Které to letos jsou, najdete v příspěvku

Nespíme ve stanu

Táborní jsou ubytovaní na 4-5lůžkových pokojích ve zděné budově, k dispozici je ložní prádlo, sprchy s teplou vodou a splachovací toalety. Areál nabízí hřiště na nejrůznější hry, bazén i ohniště. Při nepříznivém počasí využijeme společenské místnosti. Zkrátka nejsme klasický stanový ani chatkový tábor...

Areál letního dětského tábora Doubrava se nachází 12 km od historického města Telč, jehož centrum je jedním z českých klenotů zapsaném ve světovém dědictví UNESCO. Z areálu se lze dostat jedinou nefrekventovanou cestou mezi poli do zhruba 2 km vzdálené Staré Říše. V městyse se nachází malý smíšený obchůdek a pošta, která přiváží a odváží dopisy i balíky každý den a můžeme tak zůstat spojeni s civilizací.

V budovách se nacházejí sprchy s teplou vodou a splachovací záchody, bydlet budeme ve čtyř a pětilůžkových pokojích s ložním prádlem. Při nepříznivém počasí využijeme společenské místnosti a stravovat se budeme ve velké jídelně, kde se o naše bříška postarají zkušené kuchařky. K aktivitám využijeme stoly na stolní tenis, několik venkovních hřišť na fotbal, volejbal, basketbal a baseball a samozřejmě les, který začíná už pod táborem. Kdyby někoho (snad ne!) postihla nějaká nemoc nebo se stal úraz, postará se o něj zdravotník na své zdravotce. K prožití té pravé táborové atmosféry vybízí i dvě velká ohniště, kde to po setmění zavoní opečenými špekáčky a uši upoutá zpěv táborníků v doprovodu kytary. A když nám vyjde pravé letní počasí, oblečeme plavky a vyrazíme k bazénu nebo k nedalekému rybníku.

Strava

Stravování probíhá 6x denně dle výživových norem. Snídaně, oběd a večeře se podává v jídelně, svačiny podle počasí v jídelně nebo venku. Je tu možnost dětem poskytnou diety → bezlepková, bezlaktózová, atp. V tomto případě je třeba účast na táboře konzultovat s dětským lékařem a také v předstihu s námi. Zároveň je potřeba dítěti přibalit dietní náhražky (například bezlepek: pečivo, sušenky, mouka, strouhanka, těstoviny; u dalších diet dle potřeby). Zdravotník (který má v oblasti stravování a diet nemalou praxi) spolu s oddílovým vedoucím dohlédne na sestavený jídelníček i dodržování diety.

Tábor právě probíhá nebo již proběhl

Tábor můžete zaplatit až později nebo na části. Po vyplnění příhlášky nám to jen dejte vědět.

Přihláška slouží k rezervování místa na táboře. Jakmile ji vyplníte a odešlete, budeme Vás dále informovat.

Tábor může uhradit i Váš zaměstnavatel, pokud Vám to umožní a v tomto případě do přihlášky napište jeho fakturační údaje (IČ, Název, sídlo, kontaktní osoba včetně kontaktu na ni)

Pokud přihlašujete více než jedno dítě, je potřeba přihlášku vyplnit pro každé zvlášť.

Lze vybrat jeden i více běhů
Jedná se nám o to, zda už jsi na táboře (jakémkoliv) někdy byl/a.
V případě že pojedete spolu, dostanete slevu na táborné.
Potřebný dokument nám můžete vyfotit a odeslat mailem. Opět nám to pomůže s přípravou pokrmů a také s případnými zdravotními problémy.
Prosím uveďte všechny zdravotní i psychické problémy dítěte. Přizpůsobíme program tak, aby si ho všichni táborníci užili. Pokud má vaše dítě nějakou diagnózu, ještě to neznamená, že nemůže jet na tábor. Dejte nám to, prosím, vědět. Všechno probereme a dohodneme se tak, aby to vyhovovalo úplně všem. Pokud nám něco zatajíte, může to nejen pro vás mít velmi nepříjemné následky. Zároveň také uveďte i zdánlivé banality (např. suché oči, nadýmání, náladovost,...) i to, co jste třeba ani nekonzultovali s lékařem (menstruační bolesti, strach, citlivost,...).
Rodinné a kamarádské vazby s jiným účastníkem (kvůli slevě nebo ubytování), bojím se tmy, jedu na tábor poprvé, fakturu zaplatí zaměstnavatel (uveďte IČ, název a kontaktní osobu včetně kontaktu na ni), dítě přijede/odjede v jiný čas, ...
Doporučujeme toho, kdo je více k zastižení.
Budeme Vám psát z mailu ldt.doubrava@gmail.com
Druhý zákonný zástupce nebo ten, koho můžeme kontaktovat v případě, že se Vám něco stane.
Musíme si být opravdu jisti...

Tábor pořádáme my - tedy Doubraváci z.s. Jako spolek jsme sice vznikly teprve v roce 2021, ale tábory pořádáme od roku 2014. Dříve nás zaštiťovaly různé organizace, mezi nimi například tábory.cz. My se ale rozhodli jít vlastní cestou. Více o historii naší nebo tábora najdete v záložce výše.

Jakmile odešlete přihlášku, přijde vám na mail potvrzení o jejím přijetí. V následujích dnech Vás možná budeme kontaktovat, pokud nám bude něco nejasného, pokud ne přijde Vám na mail faktura s měsíční splatností (nejpozději do konce června a pokud se nedohodneme jinak). Po přijetí táborného na náš účet Vám opět pošleme mail a pokud se nestane něco nenadáleho na naší nebo Vaší straně, poslední email pošleme koncem školního roku. Tam se připomeneme se všemi potřebnými dokumenty, případně doporučeném seznamu věcí a hlavně čas příjezdu na tábor.

Co je potřeba vyřídit do příjezdu na tábor:

Zabalit si 🙂 Doporučený seznam věcí najdete, jako zbytek potřebných dokumentů, v záložce Dokumenty.

Vyplněnit Prohlášení zákonných zástupců dítěte, to vyplní rodič/jiný zákonný zástupce podle svého nejlepšího svědomí a vědomí a bude ho datovat na den příjezdu na tábor. Pokud by tam na vás bylo málo místa, klidně pište na druhou stranu.

Nechat si vyplnit a orazítkovat Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na letním táboře, od dětského/praktického lékař (případně lékaře, který může potvrzení vydat). Takové potvrzení má platnost 2 roky a během této doby (pokud se zdravotní stav dítěte nezmění) můžete potvrzení použít i na školy v přírodě, lyžařské kurzy a podobně. Doma tak můžete mít platné potvrzení z předchozích akcí a my vám ho uznáme. Pozor, potvrzení musí být platné minimáně do data odjezdu z tábora včetně! Z důvodu platnosti dvou let Vám potvrzení po táboře vrátíme, předtím si ale vytvoříme kopii, protože máme zákonem povinnou archivaci.

Třetí věc k zařízení je kopie kartičky pojištěnce.

Oba dokumenty včetně okopírované kartičky pojištěnce po Vás budeme chtít při předání dítěte. Pokud dítě poveze na tábor někdo jiný (rodina, přátelé, ... ) nezapomeňte mu vše potřebné přibalit. V případě, že dítě bude i vyzvedávat z tábora někdo jiný, je třeba nám to dát vědět nejpozději v předvečer odjezdu z tábora (22:00) a vyzvedávajícímu napsat (i roukou) plnou moc s podpisem, že si Vaše dítě může vyzvednout.

Všechny potřebné dokumenty najdete na webu

 

Maminky a tatínky chápeme, a proto budeme během tábora budeme přidávat fotky do skupin na Facebooku, nezapomeňte se do nich přidat. Po táboře vytvoříme balíček fotek, které Vám dáme zaheslované na uloz.to. Odkaz a heslo pošleme po táboře všem mailem.

III. běh - LDT Doubrava III. běh (Survivor)

Přidejte si také naši FB stránku, ať vám nic neunikne