Jsme parta mladých lidí – táborníků, kteří se před mnoha a mnoha lety, seznámili právě na táboře Doubrava. Jezdili jsme na Doubravu jako děti, následně někteří jako praktikanti, abychom se tam v dospělosti opět sešli v pozici vedoucích. Začínali jsme s pořádáním Doubravy v roce 2014 v počtu 35ti dětí, až jsme se s naší táborovou rodinou rozrostli na 83 dětí – účastníků v roce 2020. V růstu nás nezastavil ani Covid, naopak… tak schválně, kolik se nás sejde letos? 

Chce toho o nás vědět ví? Podívejte se na naše předešlé roky na fotkách nebo mrkněte na naši historii.

Filip Taller

Funkce: Oddílový vedoucí
Věk: 31 let

Pracuji na Střední škole – Centrum odborné přípravy technickohospodářské na Praze 9 jako učitel odborného výcviku od roku 2008. Tábory mě baví už od mládí. A když už jsem nemohl jezdit jako dítě, nastal čas jezdit jako vedoucí.
Mezi mé koníčky patří prakticky všechny sporty. Aktivně se věnuji stolnímu tenisu, cyklistice a in-line bruslení.
A co ode mě mohou děti čekat? Férový přístup, spoustu pohybu a zábavy!

Petr Javůrek

Funkce: Oddílový vedoucí
Věk: 31 let

Vystudoval jsem pedagogickoou fakultu a jelikož se oboru profesně nevěnuji, doháním své pedagogické působení jako instruktor snowboardingu a táborový vedoucí. Nejvíc mě naplňuje, když můžu předat dál své zkušenosti a zároveň se učit od ostatních. Není hezčí odměny, než když dítě na konci tábora nechce odjet domů a další rok se celé nadšené znovu vrátí na další akci. U dětí jsem, myslím, oblíbený. Nezkazím totiž žádnou srandu a zakládám si na férovosti a rovnému přístupu. Díky tomu každý ví, že za mnou může přijít s jakýmkoliv problémem.

Martina Pechová

Funkce: Zdravotnice
Věk: 26 let

Jsem zdravotní sestřička na ortopedicko-traumatologické jednotce intenzivní péče v jihlavské nemocnici. Zároveň studuji pedagogickou školu, ale na učitelskou pozici se prozatím nechystám, proto za dětmi utíkám alespoň prostřednictvím tábora. Několikaleté zkušenosti z nemocnice a moje klidná a rozvážná povaha mi pomohou se postarat o nejedno rozbité koleno malých táborníků.  Dodnes vzpomínám na svá dětská léta strávená na táborech a všechny zdravotníky, protože s pocitem, že Vám někdo kryje záda, si pak tábor užije každý plnými doušky. Mým největším koníčkem je moje práce, protože zdravotnictví je úžasný obor plný různých možností, ale nikdy v něm nesmí chybět porozumění a empatie, především u dětí. Dále se ráda věnuji in-line bruslení, jízdě na koni, lyžování nebo četbě prima knih. Těším se na týden plný nezapomenutelných zážitků! 

Jakub Valík

Funkce: Oddílový vedoucí
Věk: 30 let

Na tábory jezdím pravidelně od svých sedmi let a letos se připravuji na šestý rok v pozici oddílového vedoucího. Od 15 let se aktivně věnuji a zajímám o bushcraft a přežití v přírodě. Mezi mé koníčky dále patří turistika a většina míčových sportů. Aktivně rovněž hraji nejvyšší ligu amerického fotbalu v České republice za tým Vysočina Gladiators.

Veronika Kováčová

Funkce: Oddílový vedoucí
Věk: 27 let

Pracuji jako veterinární technik, jak v ordinaci s domácími mazlíčky, tak i v terénu s velkými zvířaty. Při studiu jsem se učila pracovat s hendikepovanými dětmi v Dětském centru Arpida formou hypoterapie a stále v této činnosti pokračuji. S dětmi pracuji již 10 let. Mezi mé koníčky patří jezdectví, kterému se věnuji od útlého dětství a v podstatě všechny sporty, na které si jen vzpomenete.

Lenka Tallerová

Funkce: Oddílový vedoucí
Věk: 23 let

Tábory mi přirostly k srdci už v dětství a nejvíce z nich právě Doubrava. Když už jsem byla do nejstaršího oddílu velká, bylo na čase se rozhodnout, zda se chci věnovat táborům jako praktikant. Rozhodnutí znělo jednoznačně ANO! Dnes je pro mě pořádání táborů velkým koníčkem, kde se můžu vyřádit a uniknout zpátky do světa dětských let. Pracuji na IT podpoře jedné prestižní banky, mám několik let zkušeností jako oddílový vedoucí v několika táborech a chvilku jsem také pracovala jako hlídačka dětí ve vytížených rodinách. Jako oddílový vedoucí nejčastěji nejmenších holek jsem připravena snad už na vše 🙂 Legrace, holčičí mejdany, hry, ale i rozepře nebo stýskání. Se vším si poradíme a Doubravu si nejvíc užijeme.

Adéla Brestovská

Funkce: Oddílový vedoucí
Věk: 20 let

Jsem studentkou Střední zdravotnické školy v Jihlavě. Volný čas ráda trávím s kamarády. Od mala jsem členkou skautského oddílu, kde nyní působím jako vedoucí a podílím se na přípravě programu pro děti. Na tábor se moc těším a věřím, že si užijeme spoustu zábavy.

Tomáš Bláha

Funkce: Oddílový vedoucí
Věk: 28 let

A jelikož se naše rodina rozrůstá, tak právě hledáme další spolehlivé posily…