Jsou mezi námi studenti nejrůznějších škol, učitelé, zdravotní sestry, bankéři, poloajťáci, floristky, doručovatelé, automechanici, veterinární technici, studenti i dřevorubci. Během roku se všichni scházíme, připravujeme program a vše potřebné, na jaře vyrazíme na údržbu areálu a v létě si v práci vezmeme dovolenou…

Tábor pro nás není jen týden strávený v přírodě, je to týden zážitků s přáteli, které si táborníci odvezou domů a možná i do svých životů. Jsou to dny plné legrace a dobrodružství, kterým předchází rok plný práce. A nás to baví. Není lepšího pocitu, než plačící táborník při odjezdu domů. A nebudeme lhát. I nám je často do pláče 🙂

Filip Tally Taller

Funkce: Oddílový vedoucí III. běh

Věk: 34 let

Pracuji na Střední škole – Centrum odborné přípravy technickohospodářské na Praze 9 jako učitel odborného výcviku od roku 2008. Tábory mě baví už od mládí. A když už jsem nemohl jezdit jako dítě, nastal čas jezdit jako vedoucí. Mezi mé koníčky patří prakticky všechny sporty. Aktivně se věnuji stolnímu tenisu, cyklistice a in-line bruslení. A co ode mě mohou děti čekat? Férový přístup, spoustu pohybu a zábavy!

Petr Javor Javůrek

Funkce: Oddílový vedoucí I. běh, II. běh, III. běh

Věk: 33 let

Vystudoval jsem pedagogickou fakultu a učím na střední škole, dále působím jako instruktor snowboardingu a táborový vedoucí. Nejvíc mě naplňuje, když můžu předat dál své zkušenosti a zároveň se učit od ostatních. Není hezčí odměny, než když dítě na konci tábora nechce odjet domů a další rok se celé nadšené znovu vrátí na další akci. U dětí i studentů jsem, myslím, oblíbený. Nezkazím totiž žádnou srandu a zakládám si na férovosti a rovnému přístupu. Díky tomu každý ví, že za mnou může přijít s jakýmkoliv problémem.

Martina Marťa Pechová

Funkce: Zdravotnice

Věk: 28 let

Jsem zdravotní sestřička na ortopedicko-traumatologické jednotce intenzivní péče v jihlavské nemocnici. Zároveň studuji pedagogickou školu, ale na učitelskou pozici se prozatím nechystám, proto za dětmi utíkám alespoň prostřednictvím tábora. Několikaleté zkušenosti z nemocnice a moje klidná a rozvážná povaha mi pomohou se postarat o nejedno rozbité koleno malých táborníků.  Dodnes vzpomínám na svá dětská léta strávená na táborech a všechny zdravotníky, protože s pocitem, že Vám někdo kryje záda, si pak tábor užije každý plnými doušky. Mým největším koníčkem je moje práce, protože zdravotnictví je úžasný obor plný různých možností, ale nikdy v něm nesmí chybět porozumění a empatie, především u dětí. Dále se ráda věnuji in-line bruslení, jízdě na koni, lyžování nebo četbě prima knih. Těším se na týden plný nezapomenutelných zážitků! 

Jakub Valda Valík

Funkce: Oddílový vedoucí III. běh

Věk: 33 let

Na tábory jezdím pravidelně od svých sedmi let a letos se připravuji na další rok v pozici oddílového vedoucího. Od 15 let se aktivně věnuji a zajímám o bushcraft a přežití v přírodě. Mezi mé koníčky dále patří turistika a většina míčových sportů. Aktivně rovněž hraji nejvyšší ligu amerického fotbalu v České republice za tým Vysočina Gladiators.

Veronika Verča Kováčová

Funkce: Oddílová vedoucí III. běh

Věk: 30 let

Pracuji jako veterinární technik, jak v ordinaci s domácími mazlíčky, tak i v terénu s velkými zvířaty. Při studiu jsem se učila pracovat s hendikepovanými dětmi v dětském centru formou hypoterapie a stále v této činnosti pokračuji. S dětmi pracuji již 10 let. Mezi mé koníčky patří jezdectví, kterému se věnuji od útlého dětství a v podstatě všechny sporty, na které si jen vzpomenete.

Lenka Léňa Tallerová

Funkce: Oddílová vedoucí I. běh, II. běh, III. běh

Věk: 25 let

Tábory mi přirostly k srdci už v dětství a nejvíce z nich právě Doubrava. Když jsem už natáborníka byla velká, přišla role praktikanta, později vedoucí. Dnes je pro mě pořádání táborů velkým koníčkem, kde se můžu vyřádit a uniknout zpátky do světa dětských let. Pracuji na IT podpoře jedné banky, mám několik let zkušeností jako oddílová vedoucí v několika táborech s různou tématikou, pracovala jsem jako hospodářka ve školní jídelně, kde jsem se starala o blaho dětských bříšek a působila jsem jako hlídačka dětí ve vytížených českých i zahraničních rodinách.

Adéla Áďa Brestovská

Funkce: Oddílová vedoucí III. běh

Věk: 23 let

Jsem studentkou Střední zdravotnické školy v Jihlavě. Volný čas ráda trávím s kamarády. Od mala jsem členkou skautského oddílu, kde nyní působím jako vedoucí a podílím se na přípravě programu pro děti. Na tábor se moc těším a věřím, že si užijeme spoustu zábavy.

Dana Dejna Varvařovská

Funkce: Oddílová vedoucí I. běh

Věk: 46 let

Pracuji již 15. let na střední škole stavebních řemesel jako učitelka odborného výcviku. Od svých 6. ti. let jsem jezdila na tábory jako dítě am později i jako instruktor. Mezi mé záliby patří tramping ( tudíž pobyt v přírodě), Hraji na kytaru a zpívám současně v mých dvou kapelách ( Mám 1. country a 1. dobovou kapelu.) Také jsem 8. let tančila country tance, které jsem i vyučovala. Myslím, že jsem velice společenská, férová, trošku trhlá ale hlavně zábavná a děti se semnou nenudí. Svoji práci dělám s radostí a naplňuje mě.

Petr Mouse Nevěčný

Funkce: Oddílový vedoucí I. běh

Věk: 25 let

Pracuji na střední škole stavebních řemesel jako mistr odborného výcviku, rád čtu, věnuji se přírodě a turistice, hraji na kytaru. Rád připravuji zajímavé aktivity pro děti i dospělé.

Michaela Mišule Dostálová

Funkce: Oddílová vedoucí III. běh

Věk: 33 let

Od šesti let mě rodiče posílali na tábory a mně to v prvopočátku přišlo jako za trest. Časem se ale ukázalo, že to byly jedny z nejhezčích vzpomínek mého dětství. Našla jsem si spoustu kamarádů, zažila mnoho dobrodružství, na které i dnes vzpomínám. Proto jsem velmi ráda, že jsem v roce 2021 dostala možnost jet na tábor jako vedoucí. První rok na Doubravě jsem zjistila, že mě táborová atmosféra naplňuje, a tak trochu vrací do dětských let. Všechno to vymýšlení her a nadšení táborníci, kterým můžu věnovat svůj čas stejně jako ho vedoucí věnovali mně jako malé táborníci. Pracuji jako osobní bankéřka, kde se s kolegy snažíme zapojit jak dospělé, tak i děti do finanční gramotnosti. Mezi mé koníčky patří turistika, plavání, zimní sporty a vymýšlení fantastických pohádek na spaní plné humoru a inspirace. 

Lucie Lůca Kolmanová

Funkce: Oddílová vedoucí III. běh

Věk: 30 let

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli se zaměřením na předškolní pedagogiku. Následovalo získání titulu bakaláře na Jihočeská univerzitě v oboru Speciální pedagogika předškolního věku. Po studiu jsem nastoupila do mateřské školky jako učitelka. V současné době pracuji jako floristka, protože jsem chtěla vyzkoušet něco nového a mé kreativní duši tohle zaměstnání sedí. Práce s dětmi mi ale hodně chybí a proto jsem začala v roce 2022 jezdit na Doubravu a spojila jsem práci i koníčky v jedno.

Kateřina Kunstová

Funkce: Oddílová vedoucí II. běh

Věk: 18 let

Na Doubravu se vracím stále znovu, tentokrát po šesté a už jako vedoucí. Miluju jakoukoli formu umění a život bez něj bych si nedokázala představit. Od malička ráda zpívám, hraji na klavír a housle a věnuji se malování, baví mě všechny kreativní činnosti. Pokud byste mě hledali, začněte v knihovně a nebo v uměleckých potřebách.

Natálie Bendová

Funkce: Oddílová vedoucí II. běh

Věk: 18 let

Studuji na gymnáziu a ve zbývajícím volném čase se vyžívám ve hraní na kytaru, focení, malování a v kreativních činnostech celkově. Skicák a tužku beru jako povinnou výbavu. Doubravu mi představila moje dobrá kamarádka, bez které jsem jako ryba bez vody a šestým rokem ji společně opět navštívíme, teď však v roli vedoucí. Za tuto dobu, dalo by se říct, se tento tábor stal mojí součástí a již se nemohu dočkat na další rok a skvělý týden naplno užitý s táborníky a přáteli.

Vojtěch Nejezchleb

Funkce: Oddílový vedoucí II. běh

Věk: 18 let

Ahoj, jmenuji se Vojta, jsem dlouholetý doubravský táborník a budoucí vedoucí. Studuji poslední ročník gymnázia a momentálně se připravuji na VŠ, všechen svůj čas však neobětuji jen škole a rád hraji volejbal, chodím na výlety, soutěžím a sbírám zážitky. Na Doubravu se již několik let vracím a tentokrát to bude poprvé v kůži vedoucího. Věřím, že já i táborníci si Doubravu užiji jako každý rok!

Jelikož se nám na tábor hlásí čím dál víc dětí, musíme hledat i nové vedoucí a praktikanty. Někteří nám vyrostou z táborníků, jiné musíme najít mezi zájemci. Tahle práce ale není pro každého. Táboru je potřeba se věnovat skoro celý rok, vymýšlet nové aktivity, shánět odměny pro táborníky, udělat si čas a když už přijedou děti na Doubravu, přijde ta nejlepší za to nejnáročnější část. Celé dny být plný energie a nápadů, dobré nálady, zodpovědnosti, věnovat se táborníkům a být ve střehu na úkor únavy a někdy i úrazů. Tohle opravdu není pro každého, tohle musí bavit a být v srdci!