Areál

Areál letního dětského tábora Doubrava se nachází 12 km od historického města Telč, jehož centrum je jedním z českých klenotů zapsaném ve světovém dědictví UNESCO. Z areálu se lze dostat jedinou nefrekventovanou cestou mezi poli do zhruba 2 km vzdálené Staré Říše. V městyse se nachází malý smíšený obchůdek a pošta, která přiváží a odváží dopisy i balíky každý den a můžeme tak zůstat spojeni s civilizací. 

V budovách se nacházejí sprchy s teplou vodou a splachovací záchody, bydlet budeme ve čtyř a pětilůžkových pokojích s ložním prádlem. Při nepříznivém počasí využijeme společenské místnosti a stravovat se budeme ve velké jídelně, kde se o naše bříška postarají zkušené kuchařky. 

K aktivitám využijeme stoly na stolní tenis, několik venkovních hřišť na fotbal, volejbal, basketbal a baseball a samozřejmě les, který začíná už pod táborem. Kdyby někoho (snad ne!) postihla nějaká nemoc nebo se stal úraz, postará se o něj zdravotník na své zdravotce. 

K prožití té pravé táborové atmosféry vybízí i dvě velká ohniště, kde to po setmění zavoní opečenými špekáčky a uši upoutá zpěv táborníků v doprovodu kytary. A když nám vyjde pravé letní počasí, oblečeme plavky a vyrazíme k bazénu nebo k nedalekému rybníku.

Stravování probíhá 6x denně dle výživových norem. Snídaně, oběd a večeře se podává v jídelně, svačiny podle počasí v jídelně nebo venku. Je tu možnost dětem poskytnou diety → bezlepková, bezlaktózová, atp. V tomto případě je třeba účast na táboře konzultovat s dětským lékařem a také v předstihu s námi. Zároveň je potřeba dítěti přibalit dietní náhražky (například bezlepek: pečivo, sušenky, mouka, strouhanka, těstoviny; u dalších diet dle potřeby). Zdravotník (který má v oblasti stravování a diet nemalou praxi) spolu s oddílovým vedoucím dohlédne na sestavený jídelníček i dodržování diety.